امکان کاهش 50 درصدی تلفات جاده ای تنها با چند تکنولوژی جدید

به گزارش بهترین مقاله، براساس اطلاعات شورای ایمنی ملی ایالات متحده، در سال 2019 بیش از 38800 نفر در این کشور جان خود را بر اثر تصادفات رانندگی از دست داده اند.

امکان کاهش 50 درصدی تلفات جاده ای تنها با چند تکنولوژی جدید

اگرچه این نشان می دهد برای سومین سال متوالی شاهد کاهش تلفات جاده ای در این کشور بوده ایم، اما این رقم هنوز هم خیلی زیاد است.

یک نظرسنجی جامع توسط سازمان گزارش مصرف کنندگان حاکی از آن است که اگر از فناوری های ایمنی موجود در همه خودروهای جدید استفاده کنیم، می توانیم تلفات جاده ای را سالانه تا 50٪ کاهش دهیم.

خلاصه اینکه، اگر تجهیزات ایمنی به استانداردی برای تمام خودروها تبدیل شود، می توان سالانه جان 20 هزار نفر را نجات داد.

ویلیام والاس، مدیر سیاست های ایمنی سازمان گزارش مصرف کنندگان گفته است:

استاندارد کردن فناوری های ایمنی برای همه خودروها نیازمند چندین دهه تلاش است. سیاست گذاران باید راستا متفاوتی را انتخاب کنند - راستای که زندگی افراد زیادی را نجات خواهد داد.

یافته های این سازمان تخمین می زند در صورتی که سامانه ترمز اتوماتیک، هشدار خروج از راستا و هشدار نقطه کور در همه خودروهای جدید فروخته شده در آمریکا به صورت استاندارد وجود داشته باشد، می توان سالانه جان 11800 نفر را نجات داد.

علاوه بر آن، اگر تمام خودروهای جدید فناوری جلوگیری از رانندگی حین مستی را به عنوان استاندارد داشته باشند، می توان جان 3700 تا 4700 نفر را نجات داد. همچنین اگر در خودروها از فناوری ارتباطی بین دو خودرو استفاده شود، جان 1300 نفر دیگر هم قابل نجات دادن است.

با توجه به تجزیه و تحلیل این سازمان، اگر همه فناوری های موجود را ترکیب کرده و آن ها را روی خودروهای جدید پیاده سازی کنیم، می توان تقریبا جان 16800 تا 20500 نفر را نجات داد. این فناوری هم اکنون وجود دارد و خودروسازان آن را در اختیار دارند، فقط باید قوانین بهتری برقرار شوند تا این فناوری ها به استانداردی برای همه خودروها تبدیل شوند.

والاس در ادامه گفته است:

ما از همه اعضای کنگره می خواهیم تا با استاندارد کردن تمام تجهیزات ایمنی برای خودروهای جدید، ایمنی را در اولویت قرار دهند.

با استفاده از این فناوری ها می توان تلفات جاده ای را تا 50٪ کاهش داد و اگر رهبران ما نتوانند این تجهیزات را به استانداردی برای خودروها تبدیل کنند، باز هم شاهد از دست رفتن جان انسان های زیادی بر اثر تصادفات رانندگی خواهیم بود.

منبع: motor1

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1132

به "امکان کاهش 50 درصدی تلفات جاده ای تنها با چند تکنولوژی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان کاهش 50 درصدی تلفات جاده ای تنها با چند تکنولوژی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید