آتش سوزی در یک پاساژ تجاری بازار تهران

به گزارش بهترین مقاله، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع آتش سوزی در پاساژ تجاری سید ولی واقع در بازار تهران اطلاع داد.

آتش سوزی در یک پاساژ تجاری بازار تهران

جلال ملکی در گفت وگو با بهترین مقاله اظهار کرد: ساعت 16 و 27 دقیقه امروز یک مورد آتش سوزی در پاساژ تجاری سید ولی واقع در بازار تهران به سامانه 125 آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله در پی آن چهار ایستگاه به همراه تجهیزات به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک پاساژ سه طبقه با ده ها مغازه بود، گفت: حریق در طبقه سوم این پاساژ تجاری که متشکل از فروشگاه های کیف و کفش و پوشاک بود، رخ داد و موجب شده بود که چندین باب مغازه با متراژهای مختلف شعله ور شوند. حریق به سقف ها سرایت نموده و با توجه به اینکه بعضی از کسبه با بی احتیاطی زیر سقف ها انبارهایی را ایجاد نموده بودند، آتش به سرعت در حال گسترش بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از محبوس شدن حدود 30 کسبه و کارگر در این پاساژ اطلاع داد و اظهارکرد: جاسازی ناایمن انبارها و چیدن اجناس در راهروهای پاساژ موجب شده بود تا بعضی از کسبه و کارگران پس از وقوع آتش سوزی قادر به خروج از محل نباشند اما آتش نشانان بلافاصله پس از حضور در محل حادثه با نردبان های دستی خود را به طبقات بالا رساندند و همزمان با خاموش کردن آتش این افراد را از محل حریق خارج کردند. در آنالیز از وضعیت جسمانی این افراد معین کرد که دو تن دچار سوختگی سطحی شدند و دیگر افراد در سلامت کامل هستند.

ملکی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون شعله زنی اولیه انجام و آتش خاموش شده است، گفت: در حال حاضر آتش نشانان در حال تخلیه دود و ایمن سازی محل هستند تا مطمئن شوند که آتش پنهانی در محل حادثه وجود ندارد.

وی در خاتمه تاکید نمود که در صورت آتش سوزی چیدمان ناایمن اجناس در راهروهای پاساژها می تواند از تردد افراد جلوگیری کند و موجب بروز خسارات جبران ناپذیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 230

به "آتش سوزی در یک پاساژ تجاری بازار تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی در یک پاساژ تجاری بازار تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید